Dobre występy wspinaczy we Wrocławiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dobre występy wspinaczy we Wrocławiu

Wrocławska Wibrem Arena gościła w sobotę uczestniczki i uczestników Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych i młodzików we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Mimo że do rywalizacji w nich przystąpiło niewielu zawodników, warto odnotować dobre wyniki tarnowskich wspinaczy.

Medaliści w kategorii seniorów

W rywalizacji seniorów pierwsze miejsce zajął Mikołaj Wróblewski z AZS AT Tarnów, w finale pokonując swojego klubowego kolegę, Oskara Szaleckiego. Temu drugiemu na pocieszenie pozostało osiągnięcie w półfinale najlepszego wyniku zawodów – 6.35 s – oraz pierwsze miejsce w zmaganiach młodzieżowców.

Wśród seniorek drugie miejsce wywalczyła Natalia Bibro z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, w finale ulegając Marii Szwed z Kotłowni Lublin. Tarnowianka zajęła także drugą lokatę w zmaganiach juniorek, do których przystąpiły dwie zawodniczki.

W zmaganiach młodziczek srebrny medal zapewniła sobie natomiast Klara Noga z Pałacu Młodzieży Tarnów, w finale przegrywając z Lilianą Luby z Move Kraków.

Fot. www.anstar.edu.pl